Yay Burcu 2009 Ocak Ayı Aylık Yorumu

Ocak 18, 2009

Aşk ve İlişkiler
Sevgili Yaylar bir yılı daha geride bırakmanın ve yeni bir yıla adım atmanın sevinçli heyecanı içinde olduğumuz şu günlerde hedeflerimizi gerçekleştirmek adına hepimiz umut taşımaktayız. Umarım herşey, arzu ettiğinizden çok daha  fazlasıyla sizlerin olur. Ocak ayında etkili olacak enerjilerinizi incelemeye yine aşk hayatınızla alakalı konulardan başlıyoruz. Bu konuda iki önemli enerji söz konusu. Birincisi, kısa süreli aşklar yani flörtleri kapsamakta. Bu yönde ilişki yaşamak isteyenler veya yaşamakta olanlar açısından Mars gezegeninin Oğlak burcu etkinliği önemli bir yere sahip. Yalnız aşk gibi insanın kendinden geçmesine hatta tüm yasakları ve kuralları çiğnemesine sebep olan duygunun, Mars Oğlak enerjisiyle ne hale geleceğini düşünmek bile zor. Sevgili Yaylar olan şudur. Temkinlilik ve ciddiyet. Tabi ki bu durumda aşk ciddileşir, sorumluluk hissiyatı içinde ele alınır ve kısaca aşk olmaktan çıkar. 27 Aralık 2008-4 Şubat 2009 tarihleri arasında etkili olacak aşk evinizin yöneticisi Mars gezegeninin bu enerjisi aşk hayatınızla alakalı konularda üzerinde en fazla durduğunuz noktanın kendi güvenliğinize sahip çıkmak ve güvence duygunuzu ne olursa olsun ayakta tutmak tarzındadır. Kendinizi ve fikirlerinizi, inandıklarınızı ve değerlerinizi ortaya net bir şekilde koymak isteyebilir, bundan sonrasında gelir geçer düşünmekten ziyade, hayatınızı garanti altına almak isteğinizi karşınızdaki kişi kim olursa olsun direkt olarak söyleyebilirsiniz. Sizler açısından hakikaten ilginç olan bu düşüncenin en önemli nedeni, kafanızın içinin oldukça dolu oluşu, hayatınızı kazanımlarınız konusuna takmış olmanız ve yaşamınızı düzene sokma ihtiyacınızdan kaynaklanabilir. Artık iyi niyetinizin suistimal edilmesini istemediğiniz için bu süreç içinde böylesine tepkiler vermeniz gayet doğaldır.


Merkür Geri Hareketinin Siz Yaylara Olan Etkisi
İkinci enerji ise, özellikle ciddi ilişki yaşayanlar ve evli Yayları ilgilendirmekte. Merkür gezegeninin Kova burcundaki geri hareketi önem taşımakta. Geri hareketin en yoğun şekilde hissedileceği alan iletişim eviniz olduğu için, gölgeli günlerini de hesaba katarsak 4 Ocak-7 Şubat arası önemli gözüküyor. Bu durum ilişkinizle alakalı konularda herşeyi tekrar gözden geçirmeniz anlamına gelebilir. Bu gözden geçirişte özgürlük duygunuz fazlasıyla hakim olabilir. Düşünceleriniz içe yönelik ama bağımsız şekildedir. Yani ne olursa olsun karşılıklı olarak anlaşmanın yolu, her iki tarafın da geçmişi şöyle bir gözden geçirmesi ve karşılıklı ılımlı bir şekilde ortalamayı bulmak adınadır. Aranızdaki sorunlar nedir veya ne gibi nedenler yüzünden kimi zaman birbirinizle çatışmaktasınızdır. Bütün bunların ele alınarak düzene kavuşturulması lazımdır. Tabi ki geri hareket zamanlarında kişilerin birbirlerini anlamakta zorlanmaları mümkündür. Fakat burada önemli olan geniş ve ilerici bir bakış açısı içinde  düşünmek, olayları subjektif olarak değil, ortaklaşa hareket edecek şekilde ele almak ve uzlaşmaya çalışmaktır. Tabi ki herkesin kendine ait bir düşünce şekli olması doğaldır. Burada önemli olan, farklılıklarınıza saygı duymak, koparıcı değil bağlayıcı şekilde hareket etmektir. Kısaca ilişkinizle alakalı konularda her iki tarafın da, bu geri harekette kendini gözden geçirmesi, yanlışlarını dürüst bir şekilde kabullenmesi ve sevgi birliğinin temelini yeniden güçlendirmesidir. Bütün bu ayarlamalar sonucunda gerçekçi bir karar alınır. Ve bu karar Merkür geri hareketinin bitim tarihi olan 31 Ocak ve gölgeli günleri olan bir hafta sonrası 7 Şubatta yürürlüğe konabilir.


Tüm burçlar için Merkür Geri Hareketi hakkında genel Not:
Merkür gezegeninin geri hareketi, başlangıç tarihinden önce kararlaştırılan, planlanan, görüşülen veya normal rutinde ilerleyen işler üzerinde hiçbir sorun OLUŞTURMAZ. Bu çok önemli. Çünkü mantıken düşünürsek dünyada onca insan yılın 365 günü çalışıyor ve bir örnek vermek gerekirse. Microsoft gibi bir kuruluş Merkür geri hareketinde kurulmuş. Demek oluyor ki, bu seneki geri hareket tarihlerine dikkat edeceğiz ve o tarihler arasında YENİLİK anlamındaki işlerden uzak duracağız. Bu tarihler gölgeli günlerini de hesaba kattığımızda başlangıcından(11 Ocak) bir hafta öncesi 4 Ocak, bitiminden(31 Ocak)bir hafta sonrası 7 Şubat önem taşıyor. Geri hareket dönemleri tadilat dönemidir. Yani onarım süreci. Eskiyle alakalı konular karara bağlanır, aniden karşınıza çıkabilecek olanlar ise beklemeye alınarak incelenir. Geri hareketin bitim tarihinden sonra da uygulanmaya başlanır.

Sırasıyla, sözel ifade, internet dünyası, öğrenme ve öğretme kapasitesi, dinlemek, okumak, her türlü görüşme, pazarlıklar, diğer insanlarla yaptığımız yasal anlaşmalar, kontratlar ve çok özel dökümanlar Merkür gezegeninin astrolojik olarak etkisi altında olan olgulardır. Ayrıca bilgisayar dünyasındaki yazılımcıların yazdığı kodlamalarda, nakliyat ve en önemlisi seyahatler konusunda da etkilidir.
İşte bütün bunlar üzerinde astrolojik olarak denetimi sağlayan Merkür gezegeninin geri gidiş evresinde terslikler, gecikmeler ve kontrol dışı olaylar yaşatmaya başlar. Bu durumlar her geri hareket döneminde oldukça sık rastlandığı ve hemen  her insanın başına bir veya  birkaç kez geldiği için, artık herkes tarafından bilinmekte ve kişiler bu tarihleri oldukça önemsemekteler. Medya dünyası açısından bakarsak her türlü yeni yayın için girişimde bulunmak, tanıtıcı faaliyetler yapmak, girişim yapılan işle alakalı daha ilerideki zamanlarda yavaşlık veya astrolojik olarak ifade edersek enerji düşüklüğü anlamı taşıyacağından önerilmez
Yine aynı şekilde, yeni bir işe adım atmak, birdenbire karşınıza çıkacak bir teklifi kabul etmek veya yeni bir teklifte bulunmak, ev kiralamak, satın almak veya başka bir şehre yerleşmek gibi her türlü yenilikte bulunmak aynı şekilde sonradan ummadığınız tersliklerle karşılaşmak ve beklentilerinizin umduğunuz gibi olmaması anlamı taşır.
Yapılması muhakkak olan işlerinizle alakalı konularda son derece dikkatli davranarak, analiz ederek, araştırarak, soruşturarak, kesinlikle bilgi sahibi olmayı önemseyerek gündelik tüm işlerinizi yapabilirsiniz. Her türlü kayıp,terslik, gecikme, sistem dışı durumlar, eksilmeler, gözden kaçırmalar, dikkatinizden kaçmalar konusunda temkinli olmalı, önceden tedbirler almalı, işi şansa bırakmamalısınız.
Merkür geri hareketi devam ederken 3 Ocak-3 Şubat tarihleri arasında duygusal ve ruhsal güvencenizle alakalı konularda etkili olacak Venüs gezegeninin Balık burcu seyri, Merkür gezegeninin iletişimsel konulardaki durgunluk yaratan etkisini olumluya çevirebilecek ilahi bir güçtür. Yani ilişki konusunda Mars ve Merkür etkileri altında zorlanırken, Venüsün bu hoş etkisi, partnerinizle aranızdaki iletişimin güzelleşmesini ve ne olursa olsun, birbirinize olan bağlılığınızın sürmesini sağlayıcıdır. Bu enerjinin desteği altında duygular yoğunlaşır, kızgınlıklar soğur, alışkanlıklar devreye girer, sorunların üstü örtülür. Peki problemler bitmiş midir? Belki hayır ama bu enerji altında ne olursa olsun, herşeye rağmen yola devam kararı alınabilir. İç dünyanızda sizi gerginleştiren, hatta iyice ciddileştiren durumlar, özverili bir şekilde düzenlenebilir. Ben bu enerjinin tüm burçlar için Ocak ayındaki ciddiyet dolu havayı yumuşatacağına, bir ipek tül gibi sorunlarınızı örteceğine inanıyorum.

İş ve Kariyer
Sevgili Yaylar, mesleki yaşamınızla alakalı konularda geçtiğimiz Aralık yorumlarınızda size bildirdiğim Satürn gezegeninin geri hareketi 31 Aralık 2008 günü başlamış bulunmakta. 16 Mayıs 2009 tarihine kadar süreceği için birazdan izah edeceğim konularda dikkatli olmanızı, eksiklerinizi tamamlamanızı, kendinizi gözden geçirerek düzenlemelerde bulunmanızı sağlayıcıdır. Bu enerji bazı aylarda hatta bazı günlerde fazlasıyla etkili hale gelecektir. Zaten günlük yorumlarınızda bunları size günü ve saatinde bildirmekteyim. Satürn geri hareket halindeyken, Ocak ayında, gerek Güneş ve gerekse Mars gezegenleriyle olumlu bir titreşim içine girerek parasal konularda yeni bir düzenlemede bulunmanız adına sizi etkisi altın alacaktır. Bu da gösteriyor ki, eski mevzular tekrar gündeme gelecek ve sizler işinizle alakalı yarım kalmış işleri tamamlayarak, bütçenizi net olarak belirlemeye çalışacaksınız. Şimdi gelin bu enerjinin size olan yansımasını geri hareketin mantığına uygun şekilde  tekrar gözden geçirelim. Malum, geri hareket dönemleri her zaman geriye dönerek düşünmek anlamına gelir.
Satürn gezegeni 2 Eylül 2007 tarihinde Başak burcunda yani kariyer evinizde seyrine başladığında sizlere bu konuda geniş bir bilgi sunmuş ve yaşamınızda gayet önemli hale geleceğini belirterek, öncelikle seçmiş olduğunuz meslek, eğer sizin amaçlarınıza ve almış olduğunuz eğitim ve yeteneklerinize uygunsa, bu dönemin başlangıcında iyi bir iş ortamında bulunarak kendinizi başarılı kılmak isteğiniz önemlidir. İş girişimlerinde bulunarak, kendinize en uygun bir kurum veya şirkette işe başlamak isteğiniz ön plandadır. Eğer, seçtiğiniz meslek sizin pek arzularınıza uygun değilse, bu sürecin başlangıcında oldukça zorlanabilirsiniz. Hiç arzulamadığınız bir mesleği sürdürmek zorunluluğu içinde iş aramakta olabilirsiniz. Her iki durumda da işiniz zor olabilir. Bunun dışında hali hazırda çalışan biri iseniz, otorite konumundaki kişiler veya işinizden elde ettiğiniz gelirin sizin toplum içindeki yaşamınızı sürdürmenizi sağlayacak cinsten olması gerekir. Bu dönem içinde, kimileriniz patronlarınızla anlaşmazlık yaşayarak, sizden daha güçlü kişilerin egemenliği altında kendinizi ifade etmeye çalışarak bir mücadele verirsiniz, kimileriniz ise kariyer yapmanızı sağlayacak bir yer bulana kadar zorlanabilir, kimileriniz ise arzu etmediği bir meslekte binbin zorlukla mücadele ederek keyifsiz bir iş yaşamını sürdürüyordur demiştim.
Ne durumda olursanız olun, bu dönemi en başarılı şekilde geçirmek ve Satürn enerjisini olumlu anlamda kullanmak için herşeyden önce kendinizi gözden geçirmelisiniz. İsteklerinizin gerçeğe uygun olup olmadığını, arzularınızın sizi yenerek kişiliğinizin önüne geçip geçmediğine dikkat etmelisiniz. Bu süreçte oldukça zorlanacağınızı düşünseniz de, en önemli engellerin sizin kendi içinizden kaynaklandığını kesinlikle unutmayınız. Çünkü ihtiraslarınızı belirli bir dengede tutmayı başaranlar, amaçlarını gerçekçi temellere oturtabilmiş kişiler ve beklentileri hayalcilikle süslü insanlar, doğal olarak oldukça zorlu dersler alarak, ne yapmaları gerektiğini öğreneceklerdir. O nedenle her ne olursa olsun, kişisel hedeflerinizi, içinde bulunduğunuz toplumun şartlarına göre hareket ederek gerçekçi bir şekilde ele alırsanız bu dönem sizin son derece parlak geçecek ve ideallerinizin bile ötesinde bir iş sahibi olacaksınız. Çalışmalı, sabırlı olmalı, sorumluluk almalı ve ütopik fikirler yerine, ham gerçeklerle, mantıklı bir şekilde düşünmelisiniz demiştim.
Artık kim olduğunuzu, nasıl bir çaba içinde olmanız gerektiğini, kısaca kendinizi mesleki anlamda gösterebilmek adına bu geri harekette hazırlıklı hale getirmeye çalışmalısınız. Bu süreçte düşünmeden acil kararlar almak yerine, iş yaşamınızla ilgili konuları tekrar gözden geçirmek, yeni iş olanaklarıyla karşılaşmanızı sağladığı gibi, daha sağlam adımlar atmanız için de sizi son derece olumlu bir şekilde destekleyecektir. Sabırlı ve sorumluluklarınızın bilincinde olarak düzenlemelerde bulunursanız, bu sürecin sonunda ödülünüzü yaşamdan alabilirsiniz. Satürn gezegeni 2010 yılının 21 Temmuz tarihine kadar devam edecek ve 2010 yılının bahar aylarında üçüncü geri hareketinden sonra Terazi burcunda ilerlemeye başlayacak. Şimdi size düşen, bu tarihe kadar yaşamınızla alakalı konularda özellikle iş anlamında gereken noktaları saptamak ve sorumluluk içinde hayatınıza uygulamaktır.

Parasal Durumunuz
Parasal konularda Ocak ayının iki önemli transiti geçtiğimiz Aralık ayından  bu yana etkisini sürdürmekte. Hatırlarsanız 21 Aralık 2008 günü başlayan  Güneş gezegeninin Oğlak burcundaki seyrinden sizlere günlük yorumlarınızda söz etmiş ve bu sürecin  19 Ocak 2009 tarihine kadar devam edeceğini bildirmiştim. Bu etki altında özellikle kazanımlarınızla alakalı konularda  daha ciddi ve tutarlı düşünmenin, hareket etmenin, elinizdeki parayı idareli kullanmayı öğrenmenin zamanıdır demiştim.  Güneş Oğlak burcu süreçlerinde  disiplinli hareket etmenin önemini son derece büyüktür. Belli kısıtlamalar veya gecikmeler oluşsa da, baskı ve kimi zaman zorluklar yaşansa da, bütün bunlar kendi değerinizi, kendi kaynaklarınızı ve güvenliğinizi ele almanız adına son derece yararlıdır.

Bu zaman diliminde sizler, değer ve güvenlik duygularını başkalarından sağlamaya yönelik hareket etmek yerine, bizzat kendi yeteneklerinizi hayata geçirerek para kazanmaya daha fazla öncelik tanımalısınız. Zaten bu zaman zarfındaki gelişmeler de sizi bu doğrultuda hareket etmeye zorlayacaktır. Doğal olarak sizin gibi, hem kendine hem de başkalarına karşı  cömert davranmaktan hoşlanan bir kişinin biraz daha dikkatli hareket etmesi, dünyanın binbir türlü hali var diye düşünerek parasını tutmayı muhakkak başarması, bu sürecin en önemli yansıması olarak dikkat çekicidir. Bilgi ve eğitiminizi geliştirerek veya mesleki konularda kendinizi güçlü bir şekilde ifade ederek kazanımlarınızı çoğaltabileceğiniz bilinci içinde hareket ederseniz, bu süreçte elinize geçecek para miktarı her zamankinden daha fazla olabilir.

İş yaşamınızla ilgili terfi, transfer veya maaşınıza zam yapılması gibi durumlar, otoritelerin elinde olacağı için, sizlere tavsiyem sabırlı davranmanız, büyüklerinizle iyi geçinmeye çalışmanız, görevlerinizi en iyi şekilde yapmaya gayret göstermenizdir. Ben bu sürecin siz Yaylar için, parasal açıdan en tutumlu olduğunuz zaman dilimi olduğunu söyleyebilirim. Bir tavsiyem ise, gecikmeler veya otoritelerle olan görüşmenizde sakin ve olgun yaklaşımlar içinde bulunmanız ve en önemlisi bundan sonra harcamalarınıza daha fazla özen göstererek, belli bir bütçe içinde hareket etmeye kendinizi alıştırmanızdır.

Sevgili Yaylar  parasal konularda etkili olacak ikinci enerjiniz yine geçtiğimiz 27 Aralık tarihinde başlayan,  mücadele ve istek gücünün astrolojik temsilcisi Mars gezegeninin, 4 Şubat tarihine kadar devam edecek olan  Oğlak burcundaki seyridir. Bu enerji altında öncelikle parasal kazanımlarınızla alakalı konularda,   yavaş fakat içten içe devam edecek olan güçlü bir enerji söz konusudur. Mars Oğlak burcunda hedef, sorumluluk ve sistem üçlüsü içinde hareket etmek anlamında olduğundan sizler de bu dönemde yeteneklerinizi hayata geçirmek ve bu sayede parasal yönden rahat etmek adına bu üçlü olguya son derece önem vermelisiniz. Bildiğiniz gibi içinde yaşadığımız dünya ve ülkemizde son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz kriz sözünü gözardı etmemeli, paranızı belli bir bütçe çerçevesi içinde hareket edecek şekilde düzenlemelisiniz. Yani kazanımlarınız konusunda artık yeni bir yapılanma muhakkak şart. Etrafınızdaki insanlara bu kadar verici ve cömert davranmak yerine hesabınızı iyi yapmalısınız. Başkalarından destek görmediğiniz ve zorluklar içinde yaşadığınız günleri unutmayınız. Kenarınızda kötü günler adına belli bir para bulundurmayı ihmal etmeyiniz. Girişimci olurken, bir sonraki hamlenizi iyi düşününüz. Mars Oğlak burcu seyri, işte bütün bu konularda ve işinizden elde edeceğiniz gelirle alakalı bir yapılanmanın işareti olarak önemlidir.

Pozitif Enerjili Günler          : 3-4-12-13-16-17-20-21-22-26-27-30-31
Zayıf Enerjili Günler           : 1-2-8-9-14-15-28-29
Aşkta En Şanslı Günler       : 30-31
Yeniay                                 :20-21-22
(Ay gezegeninin Yay  burcu-nda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay                               :8-9
(Ay gezegeninin İkizler  burcundan geçtiği ve sizin burcunuzla karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)
Sevgili Yaylar  mutlu ve başarılı bir yıl geçirmenizi, gönlünüzün tüm arzularının gerçeğe dönüşmesini temenni ederim.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: